آزادی ۲۵۰ زندانی حزب اسلامی حکمتیار توسط دولت افغانستان

وب سایت خبری آسمان در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری تسنیم مینماید.

  • پربیننده‌ترین اخبار
  • مهمترین اخبار

آزادی ۲۵۰ زندانی حزب اسلامی حکمتیار توسط دولت افغانستان

در حالیکه برخی از مقامات، زندانیان حزب اسلامی را به ادامه فعالیت‌های تروریستی متهم می‌کنند قرار است ۲۵۰ زندانی حزب اسلامی امروز بر اساس حکم اشرف غنی از زندان آزاد شوند.

  • ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ – ۱۶:۴۰
  • بین الملل
  • آسیا-اقیانوسیه
  • افغانستان
  • نظرات
آزادی 250 زندانی حزب اسلامی حکمتیار توسط دولت افغانستان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، ارگ ریاست جمهوری افغانستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس توافقنامه صلح قرار است ۲۵۰ زندانی حزب اسلامی از زندان‌ آزاد شود.

«نذیر زاهد» عضو کمیسیون رهایی زندانیان شورای عالی صلح افغانستان به صدای‌آمریکا گفت: این زندانیان از زندان مرکزی در «پلچرخی» و پایگاه «بگرام» آزاد خواهند شد.

وی در ادامه تصریح کرد: زندانیانی که قرار است آزاد شوند سیاسی هستند و مرتکب جرائم جنایی نشدند.

بر اساس توافقنامه صلح دولت افغانستان با حزب اسلامی قرار است زندانیان سیاسی این حزب به شرط خودداری از فعالیت‌های تروریستی از سوی دولت افغانستان آزاد شوند.

تا کنون چندین گروه از زندانیان حزب اسلامی از زندان مرکزی در کابل آزاد شده‌اند.

اما برخی از مقامات افغان نسبت به ادامه فعالیت‌های تروریستی از سوی زندانیان آزاد شده حزب اسلامی در جنوب افغانستان ابراز نگرانی کردند.

اخیرا ژنرال «عبدالرازق» فرمانده پلیس قندهار گفته بود که زندانیان آزاد شده حزب اسلامی در این ولایت فعالیت‌های تروریستی خود را از سر گرفته‌ و موجب افزایش ناامنی‌ها در این ولایت شده‌اند.

از سوی دیگر، برخی از مقامات نیز «حکمتیار» رهبر حزب اسلامی را متهم می‌کنند که با دستاویز قرار دادن توافقنامه صلح تلاش می‌کند تا جنگجویان داعشی را تحت عنوان اعضای حزب اسلامی از زندان آزاد کند.

«سیما سمر» رئیس کمیسیون حقوق بشر افغانستان نیز هشدار داده است که نباید تحت عنوان صلح عدالت را زیر پا کرد زیرا این کار باعث برقراری صلح دوامدار نخواهد شد.

انتهای پیام/.

R36461/P36446/S8,87,1413/CT10 به اشتراک بگذارید: http://tn.ai/1749766 منبع

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *