استیضاح وزیر کار| اسماعیلی: آخوندی بر انجام اشتباهات گذشته خود اصرار دارد

  • پربیننده‌ترین اخبار
  • مهمترین اخبار

استیضاح وزیر کار| اسماعیلی: آخوندی بر انجام اشتباهات گذشته خود اصرار دارد

نماینده مردم سروستان در مجلس، گفت: وزیر راه پرشتاب‌تر اشتباهات گذشته را ادامه می‌دهد.

  • ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ – ۱۸:۱۸
  • سیاسی
  • مجلس
  • نظرات
استیضاح وزیر کار| اسماعیلی: آخوندی بر انجام اشتباهات گذشته خود اصرار دارد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، داریوش اسماعیلی نماینده مردم خرامه و سروستان، عصر امروز(سه شنبه ۲۲ اسفند) در صحن علنی پارلمان در جریان استیضاح وزیر راه با اشاره به دلایل استیضاح وزیر راه، گفت: اگر دقت کنیم آقای آخوندی وزیر جدیدی نبوده که در این ۶ ماه کار کرده باشد بلکه نزدیک به ۵ سال است که در کابینه حضور دارد، کم نیستند نمایندگانی که هنگام معرفی وزرا به مجلس مخالف حضور آقای آخوندی در کابینه بودند ولی با جلساتی که ایشان گذاشتند تعهد کردند که اشتباهات گذشته را تکرار نکند، بلکه آنها را اصلاح و جبران کند.

وی افزود: ولی زمانی که نمایندگان دیدند آقای وزیر پرشتاب‌تر اشتباهات گذشته را ادامه می‌دهد به این نتیجه رسیدند که هر چه زودتر فردی با انگیزه‌تر سکان وزارت راه در دست بگیرد، این به نفع دولت و ملت است.

نماینده مردم سروستان در مجلس با بیان اینکه رسم بر این است که زمانی که اتفاقی می‌افتد وزیر مربوطه یک عذرخواهی کند، گفت: آیا نباید التیامی بر زخم داغدیدگان گذاشته شود، آیا عذرخواهی صورت گرفت؟

اسماعیلی بیان اینکه طی ۶ ماه گذشته آقای آخوندی به اجرای برنامه ششم توسعه پایبند نبوده اظهار داشت:: ظرف ۶ ماه گذشته وزیر راه تلاشی برای تحقق اسناد بالا دستی از جمله قانون برنامه ششم توسعه نداشته است.

وی با بیان اینکه مسکن اجتماعی و گروهی برای اقشار آسیب پذیر و حمایت از تولیدکندگان تجهیزات حمل و نقل ریلی را باید انجام می‌دادید، اظهار داشت: در گزارش شما آمده است که این واگن‌ها خروار خروار وارد می‌شود، در حالی که باید از تولید داخلی حمایت شود.

نماینده سروستان با تاکید بر اینکه اعتبارات بخش مسکن و شهرسازی در لایحه بودجه ۹۷ نسبت بودجه ۹۶ به میزان ۷۰ درصد و در زمینه حمل و نقل ۵۲ درصد کاهش یافته است، گفت: در لایحه بودجه ۹۷ نسبت به ۹۶ اعتبارات هزینه حدود ۲۴ و نیم درصد افزایش یافته و اعتبارات تملک دارایی حدود ۳۲ و نیم درصد نسبت به سال ۹۶ کاهش داشته است که این هم از نقاط ضعف وزیر راه و شهرسازی است.

اسماعیلی ادامه داد: کمرنگ دیده شدن اعتبارات بخش مسکن و شهری سازی، مدیریت شهری و حمل و نقل نمی تواند رافع مشکلات این وزارتخانه باشد که قطعا علت آن عدم توانایی و بی انگیزگی وزیر راه و شهرسازی است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تاکید کرد: عدم تلاش برای انجام تعهدات وزارت راه و شهرسازی نیز از جمله اشکالات آخوندی است که این عدم اجرای تعهدات در حوزه داخلی و خارجی است و ایجاد پشیمانی به جای تشویق برای مشارکت بخش‌های مختلف در وزارت راه و شهرسازی را شاهد هستیم.

انتهای‌پیام/

R1385/P1360/S1,15/CT11 واژه های کاربردی مرتبط

  • عباس آخوندی

به اشتراک بگذارید: http://tn.ai/1680409 xمنبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *