تحولات یمن| شکار سه مزدور سعودی در «علب»/شلیک موشک بدر۱ به مقر فرماندهی عربستان در عسیر

وب سایت خبری آسمان در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه بین الملل خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری تسنیم مینماید.

  • پربیننده‌ترین اخبار
  • مهمترین اخبار

تحولات یمن| شکار سه مزدور سعودی در «علب»/شلیک موشک بدر۱ به مقر فرماندهی عربستان در عسیر

منابع یمنی از موفقیت نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در هدف قرار دادن سه مزدور ارتش سعودی خبر دادند.

  • ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ – ۱۶:۴۹
  • بین الملل
  • آسیای غربی
  • بیداری اسلامی
  • نظرات
تحولات یمن| شکار سه مزدور سعودی در «علب»/شلیک موشک بدر1 به مقر فرماندهی عربستان در عسیر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن سه مزدور ارتش سعودی را هدف قرار دادند.

از سوی دیگر یک منبع نظامی یمنی آمار تلفات متجاوزان سعودی و مزدورانشان در ماه گذشته میلادی را اعلام کرد.

به گفته وی، در جبهه‌های مختلف یمن در ماه گذشته میلادی بیش از ۴۵۰ مزدور سعودی کشته و زخمی شده‌اند.

شلیک موشک بالستیک به مقر فرماندهی عربستان در عسیر

المسیره از موفقیت یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در هدف قرار دادن مقر فرماندهی متجاوزان سعودی در عسیر با موشک بالستیک بدر ۱ خبر داد.

انتقاد شدید استاندار لحج از امارات

شیخ احمد حمود جریب الصبیحی استاندار لحج یمن از آن دسته از شهروندان جنوب یمن که فریب اشغالگران اماراتی را خورده و در عملیات متجاوزان برای اشغال الحدیده مشارکت داده شده‌اند، خواست با پایان دادن به حضور خود در این درگیری‌ها که به نفع مردم جنوب یمن نیست، عدن را از لوث اشغالگران اماراتی پاکسازی کنند.

جریب خاطر نشان کرد نیروهای جنوبی آموزش دیده شده توسط امارات در نبردهای ساحل غربی اشتباهی تاریخی است که جنوبی‌ها خطرات آن بر آینده جنوب را درک نمی‌کنند.

وی تاکید کرد ائتلاف متجاوزان به سرکردگی سعودی و امارات، جنوبی‌ها را در جبهه‌های ساحل غربی، مندبه، عسیر، جیزان و نجران وارد کرده و از وخامت اوضاع معیشتی آنها و نیازشان به یک منبع درآمدی سوء‌ استفاده کرده و آنها را در نبردهای مرگ در شمال برای حذف هدفمندشان وارد کرده‌اند.

وی افزود سعودی و اماراتی از مردم جنوب یمن برای تحقق اهدافشان در شمال به عنوان ابزاری ارزان سوء‌ استفاده می‌کنند و بهترین دلیل در این زمینه،‌رفتار امارات با مجروحان مزدورشان در ساحل غربی است که تا کنون صدها جسد از جنوبی‌ها در نبرد ساحل غربی و جبهه‌های آن سوی مرزها به حال خود رها شده‌اند.

جریب همچنین تاکید کرد امارات با اسیران جنوب به عنوان ابزارهایی که تاریخ مصرف آنها گذشته رفتار می‌کند و برای شکست هرگونه تلاش برای آزادی آنها تلاش می‌کند.

وی خطاب به جنوبی‌ها گفت ای مردم جنوب، اشغالگران شما را در کوره‌های مرگ وارد می‌کنند چرا که ارزشی برای شما قائل نیستند، پیش از آنکه بندر الحدیده را آزاد کنید، بندر بین المللی عدن را که بیش از دو سال است در اشغال اماراتی‌هاست، آزاد کنند، این ننگ است که شما پرچم‌های جنوب را در جبهه‌های الحدیده به اهتزاز درآورده‌اید در حالی که جنوب از سوی استعمارگران جدید اشغال شده است.

وی از فرماندهان نیروهای جنوبی شرکت کننده در نبردهای شمال خواست در محاسبات اشتباه خود بازنگری کنند.

انتهای پیام/

R36355/P36355/S8,90,1115/CT10 واژه های کاربردی مرتبط

  • آخرین تحولات یمن

به اشتراک بگذارید: http://tn.ai/1749877 منبع

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *