هشت تابلو با موضوع امام رضا(ع) در خبرگزاری تسنیم رونمایی می‌شود

وب سایت خبری آسمان در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اخبار فرهنگی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری تسنیم مینماید.

  • پربیننده‌ترین اخبار
  • مهمترین اخبار

هشت تابلو با موضوع امام رضا(ع) در خبرگزاری تسنیم رونمایی می‌شود

همزمان با دهه کرامت هشت تابلوی سوخته‌نگاری با موضوع امام رضا (ع) از آثار مرتضی نداف در خبرگزاری تسنیم رونمایی می‌شود.

  • ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ – ۰۰:۴۵
  • فرهنگی
  • موسیقی و تجسمی
  • نظرات
هشت تابلو با موضوع امام رضا(ع) در خبرگزاری تسنیم رونمایی می‌شود

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، همزمان با دهه کرامت و ایام ولادت حضرت ثامن الحجج (ع) هشت تابلوی سوخته‌نگاری با موضوع امام رضا (ع) از آثار مرتضی نداف در خبرگزاری تسنیم رونمایی می‌شود.

هنر نوین سوخته‌نگاری، شکل تکامل‌یافته هنری کهن است که در سیر زمان به جایگاه واقعی و شایسته خود رسیده است؛ یافته‌های دوران ایران باستان نشان می‌دهد که در حدود ۴ هزار سال پیش روی استخوان پای یک عقاب، نگاره و نقوشی حک شده که به نظر می‌رسد با فلزی داغ روی آن ایجاد شده است؛ طبیعتاً این هنر روی چوب نیز به کار می‌رفته است اما اکنون اثری در دسترس نیست. در حدود ۵۰۰ سال پیش شیوه‌ای دیگر که با آتش مستقیم بوده نیز انجام شده است که با دمیدن در چراغ‌های پیه‌سوز و با حرارت آتش روی چوب نقش ایجاد می‌کردند به این صورت که ابتدا نقشی فلزی به شکل مشبک روی چوب می‌گذاشتند و قسمت‌های خالی آن، نقش سوخته به خود می‌گرفته است.

جهت شرکت در مراسم رونمایی از هشت تابلوی سوخته‌نگاری با موضوع امام رضا (ع) از آثار مرتضی نداف امروز دوشنبه اول مردادماه ساعت ۱۹ به نشانی خیابان جمالزاده شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، کوچه شهید شیرزاد، پلاک ۱۲، باشگاه خبرنگاران پویا مراجعه کنید.

انتهای پیام/

R1489/P1361/S4,40/CT1 به اشتراک بگذارید: http://tn.ai/1783179 منبع خبر

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *