«‌از قصرالدشت تا قمحانه» جلد نخست رمان شهید اسکندری تالیف شد

وب سایت خبری آسمان در راستای ارائه اخبار در ضمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اخبار فرهنگی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری تسنیم مینماید.

  • پربیننده‌ترین اخبار
  • مهمترین اخبار

«‌از قصرالدشت تا قمحانه» جلد نخست رمان شهید اسکندری تالیف شد

اکبر صحرایی از اتمام جلد نخست رمانی با موضوع زندگی شهید مدافع حرم شهید عبدالله اسکندری با عنوان «از قصرالدشت تا قمحانه» خبر داد.

  • ۰۲ مهر ۱۳۹۷ – ۰۰:۰۵
  • فرهنگی
  • ادبیات و نشر
  • نظرات
«‌از قصرالدشت تا قمحانه» جلد نخست رمان شهید اسکندری تالیف شد

اکبر صحرایی نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ از اتمام جلد نخست کتاب دو جلدی نخستین رمان خود با موضوع شهدای مدافع حرم خبر داد و گفت: سه سال است روی رمانی با موضوع زندگی شهید اسکندری کار می‌کنم.

وی ادامه داد: جلد نخست این رمان با عنوان «قصرالدشت تا قمحانه» از زبان شهید اسکندری روایت می‌شود و از اتفاقات سال ۴۲ شروع و تا پایان جنگ تحمیلی پیش‌ می‌رود.

صحرایی تصریح کرد:‌ جلد نخست اکنون آماده شده است و تا نیمه جلد دوم نیز پیش رفته‌ام‌، در جلد دوم که «از قناده تا قناصه» نام دارد،‌ به وقایع سوریه می‌پردازد. در واقع این رمان رمان ۴۰ ساله انقلاب است.

صحرایی پیشتر درباره شهید اسکندری گفته بود‌: شهید اسکندری، ۸ سال در جنگ تحمیلی حضور داشت و ۱۵ بار مجروح شد. ایشان در اکثر عملیات‌های دفاع مقدس حضور پیدا کرد و پس از به وجود آمدن ناآرامی‌ها در سوریه و جنایات داعش در این کشور، به آنجا رفت و در همان جا هم به درجه رفیع شهادت رسید. زندگی این شهید ابعاد داستانی بسیاری دارد و جای جای زندگیش سرشار از وقایع مهم انسانی و تاریخی است.

صحرایی همچنین به نحوه آشنایی خود با این شهید اشاره کرد و گفت: چند ماهی با این شهید در جبهه‌های جنگ تحمیلی در یک خط همرزم بودیم و این‌گونه با او آشنا شدم و این آشنایی به نگارش کتاب زندگی‌نامه شهید کمک کرده است. از سوی دیگر برای نگارش این اثر، با همسر، برادر و همرزمان شهید اسکندری نیز مصاحبه داشتم. همسر شهید اسکندری در دوران جنگ تحمیلی به همراه ایشان به اهواز رفته و خاطرات بسیاری از آن دوران دارند.

انتهای پیام/

R1013198/P1439/S4,35/CT1 واژه های کاربردی مرتبط

  • کتاب و ادبیات
  • شهدای مدافع حرم

به اشتراک بگذارید: http://tn.ai/1835284 منبع خبر

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *